Hurtownia budowlana czy sklep - co wybrać?

20.03.2019 Materiały budowlane

W trakcie budowania wymarzonego domu lub mieszkania, albo tworzenia jakiegokolwiek innego budynku o charakterze gospodarczym oraz przemysłowym, niezbędne jest podjęcie wielu decyzji już w trakcie tworzenia projektu. Jedną z ważniejszych decyzji, jakie należy podjąć to wybór zarówno producenta, jak również dystrybutora materiałów budowlanych. Rekomenduje się, żeby jego zadaniem było także wykonywanie robót mających miejsce na budowie. W przypadku wyboru najlepszej z możliwych hurtowni budowlanej niezbędne jest zwrócenie uwagi na parę cech charakterystycznych. Mowa chociażby o fakcie, że na półkach znajdują się towary pochodzące od najlepszych producentów. Zapoznaj się z dzisiejszym artykułem i dowiedź się dlaczego warto udać się do hurtowni budowlanej.

Zalety hurtowni budowlanej

Pierwszą niewątpliwą zaletą jest posiadanie doświadczenia w najlepszej obsłudze klientów, które zostało nabyte w trakcie wielu lat działania hurtowni na rynku. Wiele hurtowni działających na rynku wyrobiło już sobie pożądaną pozycję, dlatego warto zaufać im, jeśli chodzi o asortyment potrzebny dla własnego domu czy jeszcze innej budowy. To właśnie hurtownie budowlane, a nie sklepy o niewielkich gabarytach posiadają wiedzę odnośnie procesów produkcyjnych konkretnych produktów, wiedzą oni wszystko na temat norm jakościowych PN/EN, a także deklaracji właściwości użytkowych.

Wymienione zalety, czyli wiedza oraz ogromny wybór wśród towarów sprawiają, że każdą hurtownię tego rodzaju odwiedzają setki klientów. Mowa o klientach indywidualnych oraz kontrahentach, którzy regularnie nabywają asortyment służący im w trakcie budowy. Warto zaznaczyć, że hurtownia budowlana jest miejscem, gdzie można wykonać także zakupy detaliczne oraz hurtowe. Dostępne są chociażby zaprawy, cegły klinkierowe, farby oraz emalie, izolacje, papy, dekoracje przeznaczone do ogrodu, narzędzia budowlane, cegły, pustaki, systemy dachowe oraz kominowe. To tylko początek niezwykle długiej listy dóbr, które można tam znaleźć, jedno jest pewne, nie ma rzeczy niezbędnej w trakcie budowy, której nie można znaleźć w hurtowni budowlanej.

hurtownia budowlana - asortyment

Kolejna pozytywna cecha związana z hurtowniami budowlanymi to cena produktów. W tym przypadku nie należy sugerować się zasadą, że drożej oznacza lepiej. Kiedy zakupy odbywają się w hurtowniach budowlanych, cena jest zależna od kilku czynników. Składa się ona z ceny wyznaczonej przez markę, a także typ asortymentu, ale tak samo ważną rolę odgrywa liczba zamawianego towaru. Kiedy współpraca ma charakter stały, co może odnosić się do kontrahentów instytucjonalnych, a także podmiotów gospodarczych, istnieje opcja na znaczne rabaty, a oprócz tego dostawy są wykonywane w formie elastycznej. Istnieje możliwość na precyzyjne określenie odbioru produktów, a oprócz tego nic nie stoi na przeszkodzie, aby nabycie materiałów odbyło się z odpowiednim wyprzedzeniem. Zakupy z wyprzedzeniem są dobrą metodą na zaoszczędzenie sporej sumy pieniędzy, a jest to związane przede wszystkim z faktem, że poza sezonem wybrane dobra są o wiele tańsze. Sklepy, których głównym celem jest ekspresowa obsługa, rabaty oraz zniżki nie są często zauważanym zjawiskiem.

Dlaczego warto wybrać hurtownię budowlaną?

Chociażby przez wzgląd na fakt, że produkty przez nich oferowane pochodzą od najlepszych producentów. W sklepach o mniejszych gabarytach poza oczywiście mniejszym asortymentem, co jest uwarunkowane gabarytami sklepu, można znaleźć materiały tylko od wybranych producentów. W przypadku hurtowni jest w czym wybierać, w związku z tym, nie istnieje większa trudność w nabywaniu produktów o pożądanej jakości w korzystnej cenie. Kiedy mowa o najlepszych producentach należy wymienić marki: Roben, Lode, Koramin, Masterplast, Maan, Soudal, Izohan, Izobud i inne.

Warto zaznaczyć, że na korzyść hurtowni budowlanych przemawia fakt, że są one prowadzone przy pomocy firm o charakterze handlowo – budowlanym. Jest to ściśle związane z faktem, że przedsiębiorstwa tego rodzaju zajmują się sprzedażą materiałów, ale nie tylko. Ich rolą jest również instalowanie produktów, kiedy istnieje taka konieczność, co jest nieodparcie związane z pomniejszeniem kosztów związanych z budową, a także czasem koniecznym do ukończenia budowy. W skrócie, sprzedają to, na czym się znają. Co jest ogromną zaletą.

Wśród niewątpliwych zalet przedstawianego rozwiązania należy wskazać także na fakt, iż hurtownie mają możliwość wykonywania precyzyjnego kosztorysu oraz oceny technicznej projektu budowlanego. Wystarczy zadzwonić, a obsługa zajmie się resztą. Usługi budowlane oferowane przez hurtownie materiałów budowlanych to chociażby czynności dekarskie, a także te o charakterze ogólnobudowlanym, prace ociepleniowe, wykończeniowe, brukarskie oraz spawalnicze, a nawet ogrodnicze. 

Jak widać, nie tylko w trakcie budowy, ale również i remontów, wykańczania wnętrz oraz ogrodów warto zdecydować się na hurtownie budowlane, gdyż wypadają one duże korzystniej w porównaniu do klasycznych sklepów detalicznych.

Artykuł stworzony przez: Hurtownia budowlana Gliwice

Znajdź nas

Allegro Facebook