Nie maluj i nie tynkuj bez tych 6 akcesoriów. Konkretne porady jak usprawnić pracę

31.08.2020 Narzędzia i artykuły BHP

Prace wykończeniowe wymagają przede wszystkim wprawy i umiejętności, ale nawet najlepszy majster niewiele zdziała bez odpowiedniego wyposażenia. Jakie zatem narzędzia wybrać do malowania i tynkowania oraz które akcesoria mogą pomóc nam w pracy?

 

Taśma tynkarska, malarska i dwustronna piankowa

 

Podczas malowania ścian konieczne jest właściwe zabezpieczenie niektórych elementów przed ich przypadkowym zamalowaniem. Ma to szczególnie kluczowe znaczenie podczas nakładania farby blisko framug okiennych oraz drzwiowych. W przeciwnym przypadku może dojść do omsknięcia się pędzla i zamalowania ich farbą.

Taśmy malarskie możemy wykorzystać też do wytyczania artystycznych linii oraz nanoszenia na ścianę designerskich wzorów. Przydadzą się również do mocowania folii malarskich.

taśma malarska precyzyjna

W tym celu warto skorzystać z dwustronnych taśm piankowych. Obie jej strony pokryte są specjalnym klejem, który ułatwi mocowanie folii do powierzchni.

taśma dwustronna piankowa

Jeśli natomiast mamy do czynienia z bardzo chropowatą ścianą, to lepszym wyborem będzie taśma tynkarska. Została ona zaprojektowana z myślą o maksymalnej przyczepności do chropowatych powierzchni.

taśma tynkarska

Doskonale trzyma się kamienia, surowego betonu oraz cegły, oferując tym samym bardzo dobre przyleganie folii malarskiej.
 

Folia tynkarska i malarska

Zadaniem folii ochronnych jest zabezpieczenie powierzchni, okien, wyposażenia oraz elementów wystroju przed zabrudzeniem lub zachlapaniem podczas wykonywania prac wykończeniowych. O ile kurz można zazwyczaj zetrzeć, to zachlapane farbą meble już na zawsze pozostaną zabrudzone.

folia malarska

Tak samo wygląda sytuacja w przypadku okien, dlatego też tak ważna jest odpowiednia ochrona tych newralgicznych powierzchni. Należy również pamiętać o tym, że w zależności od rodzaju wykonywanej pracy, powinniśmy dobrać właściwy rodzaj folii. Dwa najpopularniejsze rozwiązania dostępne na rynku to klasyczna folia malarska oraz folia tynkarska.

Ta druga jest stosunkowo nowym wynalazkiem, który lepiej sprawdza się podczas tynkowania ścian. Występuje w postaci pasków lub nawijana jest bezpośrednio na rolkę. Cechuje się mniejszą szerokością niż folie malarskie, które  zazwyczaj są sprzedawane w postaci prostokątów o zbliżonych wymiarach.

folia tynkarska

Folia tynkarska jest też bardziej transparentna. Oznacza to, że przepuszcza więcej światła, co pozwala na stosowanie jej do ochrony okien bez zbędnego zaciemniania pomieszczenia. Jej wysoka wytrzymałość na rozdarcia umożliwia także stosowanie jej do ochrony przed przypadkowym zachlapaniem.
 

Kostka ścierna

Przed tynkowaniem niezbędne jest odpowiednie wyrównanie powierzchni roboczej. Wszelkie nierówności lub dziury należy załatać przy pomocy masy szpachlowej, którą następnie trzeba odpowiednio zetrzeć. Do tego celu najbardziej sprawdzi się Kostka ścierna.

kostka ścierna

Umożliwia ona równomierny rozkład siły, dzięki czemu ścieranie jest proste, a ruch ręką nie pozostawia nierówności. Kostka ścierna może przydać się również podczas szlifowania już nałożonego tynku. Występuje w wielu różnych rozmiarach oraz granulacjach, co pozwala odpowiednio dobrać ją do wykonywanego zadania.

Dodatkowo jest relatywnie tania, więc można od razu zakupić kilka jej sztuk o różnych gradacjach.
 

Pędzel ławkowiec

Przed rozpoczęciem jakichkolwiek prac niezbędne jest zagruntowanie powierzchni. Grunt stabilizuje chłonność podłoża, utwardza je oraz zwiększa przyczepność farb, tynków oraz klejów do płytek.

Do jego nakładania niezbędny jest tak zwany pędzel ławkowiec. Jego chłonna struktura oraz duża szerokość umożliwia szybką pracę oraz nakładanie dużych ilości preparatu.

pędzel ławkowiec

Dzięki dużej liczbie włosia powierzchnia jest dokładnie pokrywana już przy pierwszym pociągnięciu pędzla. Ławkowiec przyda się również do nakładania kleju do tapet oraz różnego rodzaju preparatów konserwujących.
 

Porady jak przyspieszyć i usprawnić malowanie i tynkowanie.

Aby prace wykończeniowe przebiegały szybko i sprawnie, powinniśmy odpowiednio zaplanować front działań jeszcze przed ich rozpoczęciem. Właściwie dobrane narzędzia zapewnią szybką pracę, a należycie zabezpieczone powierzchnie ułatwią sprzątanie po zakończonym remoncie.

Gdzie kupić?

Mamy nadzieje że artykuł był dla ciebie pomocny.

Zapraszamy cię do naszego sklepu internetowego. Znajdziesz tam wszystkie produkty wspomniane w tym artykule oraz wiele więcej. Wszystko w rozsądnych cenach od sprawdzonych producentów. Czyli pewny i tani remont :)

Ponadto do 30 września 2020r. obowiązuje promocja - kupując 10 produktów marki Blue Dolphin Tapes, 11 produkt otrzymasz gratis!

Sprawdź dostępne produkty tutaj.

Znajdź nas

Allegro Facebook