Pianokleje Tytan, produkty które podbijają rynek chemii budowlanej.

24.05.2018 Chemia budowlana

Na pewno każdy z Was, jeżeli prowadził prace budowlane czy remontowe, zetknął się z produktami firmy Selena – Tytan. W 2016 roku, dzięki intensywnej pracy zespołu badawczo-rozwojowego, na rynku pojawiły się nowe produkty, dzięki którym, wprowadzono małą rewolucję przy realizacji projektów budowlanych. Specjaliści z wielu krajów posiadający doświadczenie oraz wiedzę o lokalnych rynkach, opracowali innowacyjny program FOAD, który zaowocował wdrożeniem nowoczesnych pianoklejów. Wygoda użycia oraz nieprzeciętne parametry przekonują coraz większą ilość wykonawców do wyboru tych właśnie produktów.


Czym są pianokleje poliuretanowe?

Poliuretanowe wyroby kojarzą się większości z pianami poliuretanowymi, szeroko stosowanymi w budownictwie. Są to produkty w puszkach pod ciśnieniem. Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę, że wyroby te mają szersze spektrum zastosowań, przy okazji zachowując bardzo dobre właściwości klejące. Większość pian poliuretanowych tworzy strukturę komórkową (zamknięte i otwarte komórki), natomiast w przypadku pianoklejów firmy Tytan, dzięki innowacyjnej technologii, tworzą litą strukturę, dzięki której siła klejenia jest znacznie większa. Produkt ten zawiera w sobie kompozycję pędnych gazów o obniżonym ciśnieniu, co wpływa na ograniczenie prężności pianoklejów w trakcie procesu utwardzania. Oprócz tego, Selena zastosowała większą ilość plastyfikatorów, co pozwala na pracę w większym zakresie temperatur i zmiennej amplitudzie dobowej. Ostatnią ważną zaletą jest zawartość środków, które poprawiają zwilżenie klejonych powierzchni, jest to niezbędne w wypadku zapylonych bądź tłustych miejsc.

 

Program FOAD i technolgia TYTACK

FOAM ADHESIVE (FOAD) jest programem stworzonym przez Selenę. Miał on na celu odpowiedzieć na zapotrzebowania rynku, dotyczące podniesienia efektywności prac budowlanych. Przy współpracy specjalistów z całego świata, stworzono pianokleje, które znacznie przyspieszają realizację projektów, nie tracąc na wydajności.

TYTACK – jest technologią wynalezioną przez osoby pracujące w laboratoriach Seleny. Specjaliści zajmujący się chemią budowlaną (klejami oraz pianami) dzięki skutecznej wymianie informacji, stworzyli produkt, który łączy właściwości klejów oraz pian.

 

Tytan „60 sekund”

Wraz z wprowadzeniem na rynek pianoklejów przez Selenę, pojawił się bardzo interesujący produkt – Tytan 60 sekund. Dzięki wcześniej wspomnianej technologii TYTACK, gwarantuje on chwyt początkowy po 60 sekundach od nałożenia. Niska postekspansja, zapewnia odpowiednią stabilność klejonych elementów oraz zapobiega ich odkształcaniu się.

Ten uniwersalny, jednokomponentowy klej, sprawdzi się idealnie przy klejeniu płyt g-k i OSB do ścian oraz podłóg, styropianu, styroduru, wełny mineralnej, murowaniu ścianek działowych, bloczków ceramicznych, silikatowych itp. Wygoda oraz łatwa aplikacja pozwala na szybki i prosty montaż elementów.

Tytan 60 sekund

Powiązane produkty

Znajdź nas

Allegro Facebook