Płyty g-k czy siatka Stucanet? Tynkowanie poddasza

08.05.2015 Sucha zabudowa

Płyta gipsowo-kartonowa to pierwszy materiał, który przychodzi nam do głowy, gdy myślimy o wykończeniu poddasza. Jednak takie rozwiązanie okazuję się często problematyczne. Na szczęście pojawiają się alternatywy do tradycyjnych rozwiązań. Siatka Stucanet, mimo że na rynek weszła stosunkowo niedawno, to już cieszy się dużą popularnością oraz dobrą reputacją.

 

Czym jest siatka Stucanet?

siatka stucanet

Stucanet® no panel ocynkowanej siatki drucianej z wplecioną perforowaną tekturą. Dzięki takiej budowie, jest idealnym materiałem pod tynk. Stucanet to panel tynkarski, na który można nakładać różne rodzaje tynków maszynowych lub ręcznych takich jak: gipsowe, cementowo-wapienne, gipsowo-wapienne zarówno w wewnątrz np. do wykończenia poddasza jak i na zewnątrz, wykonując elewację.

Czy warto stosować siatkę Stucanet?

Problem z płytami g-k jest taki, że wykonując wykończenie poddasza użytkowego np. drewnianego musimy liczyć się z pęknięciami w warstwie tynku, dlatego że taka konstrukcja "pracuje", w wyniku tego powstają naprężenia w warstwie płyt gipsowo-kartonowych co w rezultacie powoduje pęknięcia. Natomiast siatka jest elastyczna i bardzo wytrzymała przez co nie musimy się martwić pęknięciami. Tynkowanie przy pomocy Stucanetu, to metoda w Polsce mniej znana niż na zachodzie, na pewno więcej firm wykonawczych znajdziemy pracujących przy pomocy płyt g-k, jednak jeżeli zależy nam na jakości i wytrzymałości to warto poszukać firmy, która zna się na metodzie, w której wykorzystuje się Stucanet. Metoda ta jest droższa, jednak nie wiele, a gdy pomyślimy o wytrzymałości i elastyczności, to warto doliczyć przewagę Stucanetu. Aktualnie cena siatki jest bardzo atrakcyjna, ponieważ arkusz 1,68 m2 kupimy w cenie od 38,5 zł.

poddasze siatka stucanet

Siatka stucanet w roli podkładu pod tynk na poddaszu. Zdjęcie producenta.

Powiązane produkty

Znajdź nas

Allegro Facebook