Architekci oraz specjaliści do spraw wystroju wnętrz prześcigają się w pomysłach na nowoczesną aranżację domów. Odpowiedzią na to stał się dynamicznie rosnący rynek tynków dekoracyjnych, które pozwalają tworzyć wspaniałe wykończenia powierzchni.
Opublikowano: 07.07.2020
czytaj więcej
Mapei to firma z włoskimi korzeniami produkująca produkty chemiczne dla branży budowlanej. Założona w 1937 roku w Mediolanie działa nieprzerwanie do dnia dzisiejszego, dostarczając fachowcom niezawodnych i profesjonalnych produktów w przystępnych cenach. 
Opublikowano: 01.07.2020
czytaj więcej
Wchodząc do lokalnego marketu budowlanego albo przeglądając oferty internetowe, spotkamy się z całą gamą kolorystyczną styropianów. Wbrew pozorom odcienie nie służą artystycznemu przyozdobieniu domu, lecz pełnią konkretną funkcję. Czym więc różni się styropian szary (grafitowy) od styropianu białego?
Opublikowano: 17.06.2020
czytaj więcej
W obecnych czasach nie znajdziemy fachowca, który nie miałby w swoim podręcznym arsenale puszki z produktem poliuretanowym. Pianki budowlane szturmem weszły w branżę wykończeniową oraz remontową. Oferują bardzo wysoki stopień izolacji termicznej oraz akustycznej, a dodatkowo są proste i szybkie w aplikacji. Do czego zatem przydadzą się najbardziej?
Opublikowano: 10.06.2020
czytaj więcej
Nadproża są ważnymi elementami konstrukcyjnymi umieszczanymi w otworach drzwiowych oraz okiennych w czasie budowania domu. Ich funkcją jest przeniesienie obciążenia, które oddziałuje na przerwę w murze, na ściany bo obu jej stronach.
Opublikowano: 27.05.2020
czytaj więcej
Płyta OSB jest jednym z tych materiałów, które są uniwersalne i znajdują wiele zastosowań. Doskonale sprawdzi się nie tylko na ścianach i podłogach, ale również przy budowie dachu. Z tego artykułu dowiesz się więcej o budowaniu sztywnych poszyć dachowych i wykorzystaniu w tym celu płyt OSB.
Opublikowano: 20.05.2020
czytaj więcej

Znajdź nas

Allegro Facebook