Blog o materiałach budowlanych
Odwiedź nasz sklep internetowy

Blog Budowlany 2021

Styrodur czy Styropian co Cieplejsze?
Myślisz nad ociepleniem domu (lub innego budynku)? Zapewne w sklepach natrafiłeś na styropian lub styrodur? Ten artykuł pomoże ci wybrać na jaki materiał powinieneś się zdecydować. Konkretna odpowiedź na konkretne pytanie.
Opublikowano: 25.08.2020
Czytaj więcej
Znasz odpowiedzi na te 7 pytań? Najważniejsze informacje o przydomowej oczyszczalni ścieków
Twoja działka nie jest podłączona do gminnej sieci kanalizacji? Chcesz, aby Twój dom był bardziej przyjazny środowisku i ekologiczny? A może po prostu nie chcesz ciągle wzywać szambiarki i płacić za wywóz ścieków? Przydomowa oczyszczalnia ścieków jest odpowiedzią na wszystkie powyższe problemy i jednocześnie pozwala zaoszczędzić sporo pieniędzy.
Opublikowano: 10.08.2020
Czytaj więcej
Nie Kupuj Wełny Mineralnej Przed Przeczytaniem Tego Artykułu
Najczęstsze pytania i wątpliwości odnośnie wełny mineralnej Wielu inwestorów z różnych powodów obawia się stosowania wełny mineralnej. Zazwyczaj są to obawy całkowicie nieuzasadnione lub dotyczą starszych technologii ocieplania wełną, takich jak przykładowo wełna żużlowa. Inwestorzy często obawiają się, czy wełna jest łatwopalna albo czy nasiąka wodą i potrafi zgnić. Bardzo mocno utrwalonym przesądem jest też szkodliwość wełny mineralnej dla zdrowia.…
Opublikowano: 05.08.2020
Czytaj więcej
Szybki Sposób Na Poziomowanie Płytek
Kładzenie glazury to bardzo żmudne zadanie, które wymaga wprawy, specjalistycznych narzędzi i dokładnego oka. Czasami jednak i to nie wystarcza, a my niechcący skrzywimy płytkę, psując końcowy efekt naszej pracy. Jak temu zapobiec i jednocześnie ułatwić sobie pracę?
Opublikowano: 27.07.2020
Czytaj więcej
Jak Pokryć Dach Papą Termozgrzewalną?
Pomimo upływu lat krycie dachu papą termozgrzewalną nadal posiada wielu zwolenników. Jest to relatywnie tania i nieskomplikowana metoda izolacji dachu, która wykonana w odpowiedni sposób potrafi wytrzymać wiele lat. W jaki sposób odpowiednio pokryć dach papą termozgrzewalną?
Opublikowano: 22.07.2020
Czytaj więcej

Promocje