Hala Gliwice nadal bez dzierżawcy

03.07.2014 Inne

Poszukiwany dzierżawca Hali Gliwice

Do końca maja miasto Gliwice czekało na oferty w ogłoszonym przetargu na dzierżawę Hali Gliwice. Przetarg został jednak unieważniony ponieważ nie wpłynęła żadna oferta. Cena wywoławcza za jeden miesiąc dzierżawy wynosiła 90 tysięcy złotych netto.

 

Hala Gliwice

Budowa Hali Gliwice rozpoczęła się w kwietniu 2013 roku. Przez pierwsze trzy miesiące umieszczono ponad 8,5 tysiąca kolumn, których zadaniem będzie wzmocnieniem podmokłych gruntów, na których realizowana jest inwestycja. Dzisiaj realizowane są kolejne etapy robót takie jak klatki schodowe wstęgowe i klatki tradycyjne, żelbety na poziomie trzeciego piętra, dach Hali Głównej, podsypka pod posadzki, montaż trybun prefabrykowanych, itp. Generalnym wykonawcą inwestycji jest firma Mirbud S.A., która jak na razie doskonale realizuje powierzone zlecenie.

Hala w Gliwicach ma być jednym z najnowocześniejszych obiektów sportowo-widowiskowych w Polsce, o szerokim zasięgu i możliwościach. Łącznie ma pomieścić 16600 widzów. Obiekt powstaje w miejscu dawnego stadionu XX-lecia, między ulicami Kujawską i Akademicką.

Projekt hali robi olbrzymie wrażenie. Nad całością inwestycji dominuje budynek Hali Głównej, do której przylega zespół hali treningowej i centrum SPA. Na planie inwestycji znajduje się również otwarty dwupoziomowy garaż, plac główny i zieleniec ze ścieżkami.

Jednym z niewątpliwych atutów hali jest jej położenie w centrum Gliwic, które zapewni dogodne warunki nie tylko dla mieszkańców, ale również dla polskich i zagranicznych gości. Z punktu widzenia różnych organizacji sportowych, Hala Gliwice odegra bardzo istotną rolę dla rozwoju polskiego sportu. Powstanie hali ma zapewnić między innymi możliwość organizacji ważnych imprez sportowych rangi międzynarodowej. Wszystko to dzięki przyjętym rozwiązaniom, dzięki którym będzie można przeprowadzać zarówno zawody sportowe w takich dyscyplinach jak hokej, lekkoatletyka, tenis, siatkówka, koszykówka, piłka ręczna, boks itp., jak również masowe imprezy taneczne, koncerty, projekcje filmowe, konferencje, wystawy targowe itd.

Budowa Hali Gliwice ma się zakończyć w czerwcu 2015 roku, kiedy to przewidziano odbiory budynków i rozruch obiektu.

Przetarg bez rozstrzygnięcia

Przetarg na dzierżawę Hali Gliwice ogłoszono w kwietniu 2014, ponieważ władze miasta chcą aby obiektem zarządzał profesjonalny dzierżawca. W ramach umowy, zawartej na okres 20 lat, zarządca miał być odpowiedzialny za promocję obiektu, kalendarz imprez, sprzedaż praw do nazwy oraz wynajem loży VIP.

Miesięczna dzierżawa za wynajmem hali, zgodnie z ogłoszonym przetargiem, miała wynosić 90 tysięcy złoty plus opłaty takie jak: opłata za zajęcie pasa drogowego, opłaty za dostawę mediów, przegląd okresowy itp. nie ma zarabiać na wydarzeniach organizowanych w hali, natomiast na jego konto ma wpływać suma zbliżona do kwoty 200 tys. złotych.

 

Władze Gliwic zakładają, że już w pierwszym roku działalności na terenie obiektu powinno odbyć się co najmniej 100 imprez, dziewięć kongresów i targów. Ponadto w przeciągu roku halę powinno odwiedzić ponad 700 tysięcy osób.

Ogłoszony przetarg nieograniczony miał być pierwszym krokiem do efektownego rozpoczęcia działalności Hali Gliwice, okazało się jednak, że przez cały czas trwania przetargu, mimo sporego zainteresowania inwestorów, do Urzędu nie wpłynęła żadna oferta. Władzie miasta zapowiadają, że już niedługo ogłoszą kolejny przetarg, który miejmy nadzieje okaże się sukcesem.

 

 

 

 

 

 

Znajdź nas

Allegro Facebook